Seminář Prevence konfliktů: model Safewards

V září proběhne další ze série seminářů určených pro pracovníky v přímé péči na odděleních psychiatrické péče, která se zapojila do projektu. Věnuje se tentokrát budování pozitivní atmosféry a bezpečného prostředí na oddělení. Účastníci se seznámí konkrétně s modelem Safewards, který se zaměřuje především na prevenci konfliktů a snižování kontroly. Jedná se o propracovaný model založený na poznatcích z výzkumů, který nabízí konkrétní nástroje a postupy a pracuje zejména s přístupem pracovníků.

„Safewards se věnuje porozumění a snížení výskytu konfliktů a využívání omezovacích prostředků na odděleních, a snaží se je tak učinit bezpečnějšími pro všechny,“ shrnuje myšlenku a cíle modelu lektor kurzu Geoff Brennan.

Více informací k samotnému modelu Safewards a jednotlivým intervencím najdete v části stránek věnované inspiracím pro změnu.

Seminář se koná v termínu 12.-13.9.2022 v Praze pod vedením irského lektora Geoffa Brennana, který pracuje v oblasti péče o duševní zdraví jako zdravotní sestra více jak třicet pět let. Působil na více odděleních a vystřídal různé pozice od ošetřovatele, přes staniční a vrchní sestru, až po lektora a výzkumného pracovníka. V roce 2013 se ve spolupráci s profesorem Lenem Boweserem podílel na výzkumu věnovanému využití modelu Safewards a aktivně se zasazuje o jeho šíření a implementaci.

Pozvánka na seminář (pdf)

 

RYCHLÝ KONTAKT

MGR. LENKA BŘEZINOVÁ
manažerka projektu
E: brezinova@cmhcd.cz
T: +420 778 502 171